• Stratus Corp, s.r.o.: Smetanova 541, 471 14 Kamenický Šenov
  • Zavolejte nám: +420 778 023 667
  • Napište nám: prodej@omitacipila.cz

Časté dotazy – FAQ

Časté dotazy – FAQ

Omítací pila

NA CO SE NEJČASTĚJI PTÁTE?

Jaký je rozdíl mezi sámovací a omítací pilou?

Rozdíl mezi sámovací, omítací či rozmítací pilou není žádný. Rozdílné je jen názvosloví v různých částech České a Slovenské republiky. Setkali jsme se s výrazy jako je sámovací pila (sámovačka), omítací pila (omítačka), rozmítací pila (rozmítačka), jednokotoučová spodní pila dělící atd…

Jaká je návratnost investice do omítací pily?

Finanční návratnost nelze přesně stanovit. Pokud porovnáme omítání na pásové pile a na naší kotoučové, tak je na kotoučové pile STRATUS zhruba 3 x vyšší produktivita. Také se význačně zvýší výtěžnost dřeva. Posléze, v závislosti na objemu dřeva které je sámováno, lze stanovit návratnost pily. Na obsluhu omítací pily STRATUS stačí pouze jeden zaškolený pracovník (obsluha).

Jaká je maximální řezná délka a síla materiálu?

Aktuálně je maximální délka omítaných prken 7 metrů. Maximální síla dřeva či součet tloušťky rozmítaných prken je 100 mm. Pro vaše specifické přání nás prosím kontaktujte.

Nabízíte k omítací pile nějaké další příslušenství?

Ano. V běžné nabídce lze zvolit:

  • přední dorazy
  • odsávací kanál
  • laserové zaměření řezu
  • elektrický posun pravítka
  • automatické najíždění na daný rozměr
  • pneumatický přítlak pro řezání více prken najednou
  • rozšíření pracovního stolu

Pro některé naše zákazníky jsme dělali i další úpravy jako je např. horní i spodní odsávání, změna umístění rozvaděče atd. Pro vaše specifické přání nás prosím kontaktujte.

Rád bych si omítací pilu vyzkoušel či ji viděl naživo u nás, nabízíte takový servis?

Ano, máme v nabídce předváděcí omítací pilu. Jsme schopni a ochotni vám ji přivézt ukázat, předvést, a také nabízíme pilu i zapůjčit.

Po čase tyto předváděcí sámovací pily obměňujeme, pokud máte zájem o koupi předváděcího stroje s výraznou slevou, kontaktujte nás.

JAK JE TO S DOPRAVOU ZAKOUPENÉ OMÍTACÍ PILY?

Omítací pilu STRATUS vám v rámci České a Slovenské republiky zdarma dopravíme a zprovozníme.

PROVÁDÍTE SERVIS OMÍTACÍCH PIL?

Ano provádíme jak záruční, tak i pozáruční servis. Přesná specifikace záruční doby je stanovena ve smlouvě mezi zákazníkem a výrobcem. Na vaši žádost jsme schopni záruční dobu nabídnout delší.

JAK JE TO S NÁHRADNÍMI DÍLY?

Jsme výrobci. Většinu náhradních dílů máme na skladě a ty co nemáme, jsme schopni do třech dnů vyrobit a dodat zákazníkovi.

Omítací pila - český výrobek - nejrychlejší dodací termín v ČR!